Blog

Aktualności
CZYM JEST STAN DEWELOPERSKI?

Stan deweloperski jest określeniem, które nie ma jednej, obowiązującej definicji i może zależeć od standardu nieruchomości lub firmy zajmującej się realizacją inwestycji. Istnieją jednak pewne elementy wspólne, czyli takie, które powtarzają się w realizacjach zdecydowanej większości deweloperów. Zastanówmy się więc, co tak naprawdę oznacza, że nasze mieszkanie będzie dostępne w stanie deweloperskim?

OBECNOŚĆ PODSTAWOWYCH PRZYŁĄCZY

Nabywając mieszkanie w stanie deweloperskim, najczęściej możemy być pewni, że zawiera ono takie elementy jak:

• instalacja elektryczna,

• instalacja wodno-kanalizacyjna,

• centralne ogrzewanie,

• drzwi zewnętrzne do mieszkania.

Wszystkie elementy wyposażenia i wykończenia, które wejdą w skład zakupionego przez nas mieszkania zostaną dokładnie określone w umowie deweloperskiej.

DLACZEGO DEWELOPERZY SPRZEDAJĄ MIESZKANIA W STANIE DEWELOPERSKIM?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego to właśnie mieszkania w stanie deweloperskim cieszą się największą popularnością wśród kupców. Przyczyn tego stanu rzeczy jest kilka. Deweloper zazwyczaj zajmuje się podstawowymi przyłączami, których zastosowanie jest nieuniknione w każdym domu, pozostawia jednak właścicielom przestrzeń na dokładne rozplanowanie innych elementów. Chodzi tu przede wszystkim o detale wykończeniowe, które będą różnić się w zależności od gustów i preferencji przyszłych właścicieli. Wygląd drzwi wewnętrznych, kolor ścian, prezencja urządzeń sanitarnych – właśnie te detale pozostawiane są w gestii osób nabywających mieszkanie.

WYKOŃCZENIE POD KLUCZ

Stan deweloperski z zasady nie nadaje się do zamieszkania, dlatego też wymaga szeregu prac, które doprowadzą mieszkanie do tzw. wykończenia pod klucz. Już na etapie nabywania nieruchomości, do kosztów zakupu musimy doliczyć także kwotę, jaka będzie nam potrzebna na jej urządzenie. Średnio przyjmuje się, że na urządzenie 1m2 powierzchni, wydamy od 500 do 1000 zł. Kwota ta będzie oczywiście zależeć od naszych potrzeb, zastosowanych materiałów, a także możliwości finansowych, które w przybliżeniu warto oszacować jak najwcześniej.

Aktualności
Dlaczego warto zamieszkać w Gryfowie Śląskim?

Wiele osób zastanawia się nad wyborem mieszkania na obrzeżach miasta. To doskonały pomysł, który posiada wiele zalet. Jeżeli nie wiesz jakich, zapraszamy do lektury!

Otoczenie natury w mieszkaniu poza miastem.

Mieszkając w mieście borykamy się bardzo często z problemem zanieczyszczonego powietrza. Możemy odczuwać bóle głowy oraz zmęczenie, wówczas decydujemy się na weekendowy wyjazd za miasto. Jest jednak możliwe, by każdego dnia móc poczuć się nieco, jak podczas takiego wyjazdu, obcując z naturą. Dlatego też warto zdecydować się na spokojne mieszkanie na obrzeżach Gryfowa Śląskiego. Tereny zielone — lasy i jeziora stanowią doskonały punkt rekreacyjnych wycieczek rowerowych po godzinach pracy lub w weekendy. W otoczeniu natury możemy spokojnie zebrać siły na kolejne dni pełne obowiązków.

Dobry i szybki dojazd do centrum.

Częstym argumentem za pozostaniem w mieście jest dojazd do najważniejszych jego punktów. Inwestor Osiedla Nowy Gryfów zadbał o wysoki poziom skomunikowania inwestycji z najważniejszymi punktami miasta.

Częstym argumentem za pozostaniem w mieście jest dojazd do najważniejszych jego punktów. Inwestor Osiedla Nowy Gryfów zadbał o wysoki poziom skomunikowania inwestycji z najważniejszymi punktami miasta.

https://formuladeveloper.pl/wp-content/uploads/2019/05/gryf2-1024x683-1-1024x768.jpg
Rozmieszczenie budynków.

Jeśli przyjrzymy się inwestycjom w mieście, możemy zauważyć, że odległości między budynkami są znacznie mniejsze od tych, które proponują inwestorzy na obrzeżach miasta. Dlatego też warto wybrać mieszkanie na obrzeżach. Większe odległości między budynkami sprawią, że poczujemy się znacznie bardziej komfortowo i przytulnie.

https://formuladeveloper.pl/wp-content/uploads/2019/05/gryf3-1024x768-1-1024x768.jpg

Miejsca parkingowe to bardzo często kwestia sporna i problematyczna. Inwestorzy w dużych miastach często zapominają o zaprojektowaniu odpowiedniej ilości. Innym dodatkowym atutem mieszkań na Osiedlu Nowy Gryfów są komórki lokatorskie, które okazują się nieocenione podczas przechowywania sezonowych elementów — nart, ozdób świątecznych, parasoli plażowych.

Mieszkanie na obrzeżach miasta niesie za sobą wiele pozytywnych zmian. Obrzeża miasta posiadają znacznie zdrowsze powietrze od tego miejskiego, wypełnionego spalinami. Dodatkowo inwestycje w pobliżu dużych miast otaczają tereny zielone i bogata infrastruktura, która pozwala na rowerowe i piesze wycieczki po okolicy w otoczeniu drzew. Dodatkowo przestrzenie między budynkami są znacznie bardziej komfortowe i pozwalają na uczucie komfortu. Nieoceniony okazuje się również dojazd, dzięki dobrze skomunikowanym liniom kolejowym oraz połączeniom autobusowym. Warto zwrócić także uwagę na nieoceniony spokój, który charakteryzuje mniejsze miejscowości i obrzeża miast, a który trudno znaleźć w mieście.

Chcesz zamieszkać na Osiedlu Nowy Gryfów, skontaktuj się z Nami!
Jakub Dróżdż 720 577 577

 

Kontakt

  • Armi krajowej 23G, 59-800 Lubań

  • +48 880 758 242

  • biuro@formuladeveloper.pl